V minulém čísle jsme psali o kvalitě výrobního systému Toyota, konkrétně o jednom z nejsložitějších závodů automobilky – lakovna, kde jsme navrhli technické řešení uzemnění kovových částí, aby nedocházelo k elektrostatickým výbojům. Tentokrát vám představíme projekt, který se týka rekonstrukce systému plynové detekce v objektech skladu barev a v mísírně. Tento projekt spočíval v komplexních službách, tzv. realizace na klíč.
„Rekonstrukce plynové detekce se týkala výměny detektorů, která proběhla ve dvou fázích. V 1. fázi proběhla výměna kabeláže a řídící ústředny a v 2. fázi se měnily plynové detektory. Už při zpracování nabídky jsme museli jednat se zástupci společností, které dodávají a poskytují taktéž servis pro systémy EPS a HZS, “ říká Mirek Dluhý, manažer divize EXTEC GROUP. Veškeré práce musely probíhat ve spolupráci s dodavateli EPS (elektrická požární signalizace) a HZS (hasící zařízení stabilní), které jsou se systémem plynové detekce úzce spojené. Takováto spolupráce je nutná i při pravidelné kalibraci systému plynové detekce, kterou naše společnost EXTEC GROUP vykonává, a na které jsme se po instalaci a uvedení do provozu nové plynové detekce taktéž dohodli.
„Věříme, že úspěšně zvládnutý projekt rekonstrukce a následné zabezpečení pravidelné kalibrace systému plynové detekce nás posunou o další krok vpřed při rozvoji úspěšné spolupráce s Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, s.r.o.,“ dodává Mirek Dluhý, manažer divize EXTEC GROUP.
Zdroje:
(1) konzultace s manažerem divize EXTEC GROUP