Je nerezová ocel magnetická?

Je dobré vědět, jestli je nerezová ocel magnetická nebo které kovy jsou magnetické. Například když používáte magnetické uzemňovací kleště. Je tedy nerezová ocel magnetická anebo ne? Když se někoho zeptáte: „Je nerezová ocel magnetická?“ Pravděpodobně dostanete různé odpovědi. Někteří lidé věří, že nerezová ocel je nemagnetický materiál. Jiní se domnívají, že nerezová ocel musí být magnetická, protože obsahuje železo. Odpověď je někde mezi tím. Faktem však je, že některé druhy nerezové oceli jsou magnetické, zatím co jiné ne. Co dělá nerezovou ocel magnetickou? Aby byla nerezová ocel magnetická:
  1. nerez musí mít v sobě železo
  2. nerezová ocel musí mít svoji krystalovou strukturu uspořádanou ve feritické anebo martenzitické struktuře
Nejdůležitější je, aby nerezové oceli ve svém chemickém složení obsahovaly železo. Nerezová ocel musí mít také svoji krystalovou strukturu uspořádanou ve feritové anebo martenzitické struktuře. Pokud ocel sestává většinou z austenitické struktury, potom nebude magnetická. Typy magnetické nerezové oceli: Magnetické a nemagnetické nerezové oceli je možno seskupit podle typu oceli. Následující typy jsou obvykle magnetické:
  1. Feritické nerezové oceli třídy 409, 430 a 439 Feritické oceli jsou obvykle magnetické, protože mají ve svém chemickém složení velké množství feritu. Ferit je sloučenina železa a dalších prvků. Kombinace feritického krystalu se železem dělá tyto oceli magnetickými.
  2. Martenzitické nerezové oceli, například třídy 410, 420, 440 Mnoho martenzitických ocelí je magnetických. Krystalická struktura martenzitických ocelí může být feromagnetická, pokud je v nich železo.
  3. Duplexní nerezová ocel, například třída 2205 Duplexní oceli jsou obvykle magnetické, protože obsahují směs austenitu a feritu. Množství feritu (který je magnetický) přispívá k tomu, že oceli Duplex jsou magnetické.
  4. Austenitická nerezová ocel (obvykle nemagnetická) Austenitické oceli mají vysoké množství austenitu, díky čemuž jsou většinou nemagnetické. I když třídy jako nerezová ocel 304 a 316 obsahují ve svém chemickém složení vysoké množství železa, vysoké množství austenitu znamená, že nejsou feromagnetické.
Níže v tabulce si prohlédněte magnetické vlastnosti jednotlivých kovů:
Je nerezová ocel magnetická?

Prohlédnout další obsah:

EXTEC team
Jana Lorencová

Svítíme déle než ostatní

Chceme se pochlubit tím, že umíme vyřešit požadavek zákazníka na netypické LED osvětlovací zařízení. Tento typ zařízení se nedodává běžně každý den. Na přelomu roku

Přečíst si článek »
EXTEC team
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlouhé době se nám konečně podařilo spustit nový web. Kromě nového designu jsme pro vás připravili přehledněji rozdělený obsah, který vám lépe přiblíží nabídku

Přečíst si článek »
Osvětlení
Jana Lorencová

Přepnout na LED?

Prodej zářivkových svítidel končí Pokud používáte zářivkové osvětlení v prostředí s nebezpečím výbuchu, připravte se a jednejte co nejdříve. V rámci EU končí prodej

Přečíst si článek »