Nová generace nouzového svítidla CEAG ExLin /NE+

Nástupce nouzového osvětlení eLLK

Představujeme Vám novou generaci lineárního nouzového LED osvětlení s označením CEAG ExLin. Svítidlo bylo navrženo do prostoru s nebezpečím výbuchu pro zónu 1 a zónu 21. Výhodou nové řady ExLin od CEAGu je delší životnost, lepší účinnost, vynikající vlastnosti, a to při zajímavé ekonomické návratnosti v porovnaní se zářivkovými svítidly.

Proč CEAG ExLin LED?

Hlavními atributy pro koupi nového svítidla jsou bezpečnost, spolehlivost a účinnost. Svítidla CEAG ExLin kombinují nejmodernější LED technologii s optimalizovaným řízením a ověřenou životností v náročném prostředí.
Přednosti nového ExLin svítidla spočívají ve vysokém a spolehlivém výkonu. ExLin svítidla byla navržena pro to nejnáročnější prostředí, které se nachází zejména v průmyslovém odvětví. Mají optimalizovaný rozptyl světla a v oblasti designu patří mezi nejmodernější LED svítidla navržená do nebezpečného prostoru. Jednoduchý design, rychlá instalace a především spolehlivost je předurčují stát se žádaným svítidlem mezi zákazníky.

Svítidlo CEAG ExLin NE +

Představuje začátek nové éry nouzového osvětlení. Má stejné jedinečné vlastnosti jako svítidlo ExLin. Navíc má samostatný lithium-železo-fosfátový akumulátor (LifePO4) s vynikajícími vlastnostmi v náročném prostředí, který je zároveň šetrný k životnímu prostředí. Díky zlepšené konstrukci samostatné baterie není třeba složitá údržba a instalace je jednodušší. Aktuálně patří mezi nejspolehlivější nouzová osvětlení v prostředí s nebezpečím výbuchu. Za méně práce při instalaci vděčíme nižší hmotnosti a kompaktnímu tvaru svítidla. Správně zvolenou optikou a světelným výkonem se zabezpečí optimální rozptyl světla, což znamená vyšší světelnou účinnost při nižší spotřebě energie.

Výhody pro zákazníka

Výhodou pro naše zákazníky je jednoduchá instalace, údržba a odolná baterie s pokrokovými vlastnostmi. Samozřejmostí je plný soulad s evropskými normami pro nouzové osvětlení. Má možnost nastavení délky nouzového režimu na 1,5 – 3 hod. se stejným světelným výkonem, jako když je svítidlo zapojené ze síťového zdroje.

Ekologické výhody svítidla:
– šetrnější k životnímu prostředí, není vyrobeno ze žádných těžkých kovů
– delší životnost snižuje nároky na údržbu
– kvalitní, bezpečná a ekologická LiFePO4 baterie

Zlepšená konstrukce svítidla umožňuje lepší výkon při nízkých teplotách, až do -40 °C.
Při vysokých teplotách umožňuje baterie lepší odvod tepla, až do 55 °C. Mezi konstrukční výhody svítidla patří určitě úspora hmotnosti, jelikož se skládá jen ze tří častí, což představuje nižší hmotnost a menší rozměry baterie. Další výhody spočívají v jednoduché výměně baterie bez nutnosti vypnutí hlavního napájení.

Distribuce světla ExLin NE +

Všechny LED diody jsou zapnuté na nižší světelný výkon, kterým však dosáhneme homogennější světelný tok a tím zabezpečíme rovnoměrnou distribuci světla i v nouzovém režimu. V porovnaní s nouzovým osvětlením předcházející série eLLK NE dosahuje ještě lepší úroveň osvětlení.

Svítidla řady ExLin NE + svým konstrukčním řešením a inovativními technickými parametry představují nejnovější generaci řešení nouzového osvětlení do náročných podmínek a to včetně prostředí s nebezpečím výbuchu.

Pro více otázek nebo informací kontaktujte prosím naši technickou podporu: obchod@extec.sk

Zdroje:
(1) Konzultace s technickou podporou EXTEC s.r.o.
(2) CEAG ExLin LED linear fixtures for hazardous areas

Nová generace nouzového svítidla CEAG ExLin /NE+

Prohlédnout další obsah:

EXTEC team
Jana Lorencová

Svítíme déle než ostatní

Chceme se pochlubit tím, že umíme vyřešit požadavek zákazníka na netypické LED osvětlovací zařízení. Tento typ zařízení se nedodává běžně každý den. Na přelomu roku

Přečíst si článek »
EXTEC team
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlouhé době se nám konečně podařilo spustit nový web. Kromě nového designu jsme pro vás připravili přehledněji rozdělený obsah, který vám lépe přiblíží nabídku

Přečíst si článek »
Osvětlení
Jana Lorencová

Přepnout na LED?

Prodej zářivkových svítidel končí Pokud používáte zářivkové osvětlení v prostředí s nebezpečím výbuchu, připravte se a jednejte co nejdříve. V rámci EU končí prodej

Přečíst si článek »